Të pavaksinuarit nxirren nga klasa/ Durrës, shumica e studentëve nuk kanë marrë dozën anti Covid

Durrësi

Të pavaksinuarit nxirren nga klasa/ Durrës, shumica e studentëve nuk kanë marrë dozën anti Covid

Më: 18 tetor 2021 Në ora: 15:02
Të pavaksinuarit nxirren nga klasa/ Durrës, shumica e studentëve nuk kanë marrë dozën anti Covid

Ashtu siç ishte paralajmëruar, të gjithë studentët e universitetit “Aleksandër Moisiu” të Durrësit janë rikthyer në auditore, por më pas ata i janë nënshtruar procesit të verifikimit të kryerjes së vaksinës.

Të pavaksinuarve u është kërkuar të dalin nga auditorët dhe të kthehen në to pas kryerjes së vaksinës.

Paraprakisht, rezulton se një pjesë e madhe e studentëve është e pavaksinuar.

Ndërkohë qendra e vaksinimit e ngritur pranë kampusit universitar do të vazhdojë të qëndrojë e hapur edhe gjatë kësaj jave.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat