Votojnë kandidatët e Durrësit/ Pjesëmarrje e ulët në votime

Durrësi

Votojnë kandidatët e Durrësit/ Pjesëmarrje e ulët në votime

Më: 6 mars 2022 Në ora: 15:30
Durrës

Në qytetin e Durrësit vazhdon normalisht procesi i votimit në të gjitha qendrat. Sigurisht që tre kandidatët për bashkinë e qytetit bregdetar kanë votuar ndër të parët në qendrat e votimit respektive.

Të dy kandidatët e së djathtës Luan Hoti dhe Adrian Muka ishin të parët ndër votuesit dhe në përfundim të procesit kanë dhënë deklaratat e tyre të cilat udhëhiqen nga ftesa ndaj qytetarëve të Durrësit për të qenë sa më të shumtë në numër në këtë proces.

Kandidati Muka, veç thirrjes për pjesëmarrje i ka kujtuar edhe një herë të gjithë eksponentëve politik që në këtë ditë të qëndrojnë të heshtur përballë qytetarëve në ushtrimin e tyre të të drejtës së votës.

Edhe kandidatja e së majtës, Amiriana Sako pas votimit në deklaratë e saj ka qenë në sintoni me kërkesën e kandidatëve rival në lidhje me thirrjen për pjesëmarrje sa më të lartë në proces.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat