Lirohet nga detyra prefekti i qarkut të Durrësit, ja kush e zëvendëson

Durrësi

Lirohet nga detyra prefekti i qarkut të Durrësit, ja kush e zëvendëson

Më: 6 prill 2022 Në ora: 19:01
Foto ilustrim

Roland Nasto, prefekt i Qarkut të Durrësit, është liruar nga detyra.

Këshilli i Ministrave vendosi që në vend të tij të jetë Emiljan Jani. Ky vendim do të hyjë menjëherë në fuqi.

VENDIMI: 

LIRIMIN DHE EMËRIMIN NË DETYRË TË PREFEKTIT TË QARKUT TË DURRËSIT

Në mbështetje të neneve 100 e 114 të Kushtetutës dhe të nenit 5, të ligjit nr.107/2016, “Për prefektin e qarkut”, me propozimin e ministrit të Brendshëm, Këshilli i Ministrave

V E N D O S I:

1. Z. Roland Nasto, prefekt i Qarkut të Durrësit, lirohet nga kjo detyrë.

2. Z. Emiljan Jani emërohet prefekt i Qarkut të Durrësit.

Ky vendim hyn në fuqi menjëherë dhe botohet në “Fletoren zyrtare”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat