U nis pak ditë më parë nga Ukraina për të zbarkuar në Durrës, vjen lajmi për anijen me 6 mijë ton grurë

Durrësi

U nis pak ditë më parë nga Ukraina për të zbarkuar në Durrës, vjen lajmi për anijen me 6 mijë ton grurë

Më: 10 gusht 2022 Në ora: 09:33
Anija “Jaohar Ranim”

Në orët e para të mëngjesit të sotëm ka mbërritur anija e cila u nis pak ditë më parë nga Ukrainë me 6 mijë ton grurë.

Anija “Jaohar Ranim” u furnizua me grurë në portin Izmai të Ukrainës disa ditë më parë, në bazë të marrveshjes të arritur nëpërmjet Rusisë dhe Ukrainës, për të lejuar eksportimin e stokut të grurit të bllokuar nëpër  depo për shkak të luftës.

Në Ukrainë ka ende tenoleta grurë të bllokuar.

Pritet të shpërndahen në të gjithë globin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat