Bizneset e reja të regjistruara, Murati tregon shifrat

Ekonomi

Bizneset e reja të regjistruara, Murati tregon shifrat

Më: 30 mars 2024 Në ora: 14:38
Hekuran Murati

Ministri i Financave Hekuran Murati ka bërë të ditur se gjatë muajit janar 2024 janë hapur 998 biznese të reja, ndërsa janë shuar 133.

Ai ka shkruar në Facebook se nga viti i kaluar janë regjistruar gjithsej 11.409 biznese të reja.

“Në vitin 2023 nëse e marrim si total, janë regjistruar gjithsej 11.409 biznese të reja.

Mirëpo nëpër studio televizive flitet vetëm për ato të shuarat, për të krijuar përshtypjen e një apokalipsi të paqenë. Edhe kësaj radhe, shifrat dhe faktet demantojnë propagandën,” shkroi ai.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat