Samiti i ardhshëm i NATO-s mbahet në dhjetor - Bota Sot
Samiti i ardhshëm i NATO-s mbahet në dhjetor

Evropë

Samiti i ardhshëm i NATO-s mbahet në dhjetor

Më: 23 maj 2019 Në ora: 12:52

NATO, samitin e ardhshëm do ta mbajë më 3 dhe 4 dhjetor në Londër, ku do të shënohet 70-vjetori i aleancës ushtarake.

Këtë e bëri të ditur me anë të shkrimi në rrjetin social Twitter, Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg.

Ai tha se takimi do të jetë shans për të adresuar sfidat aktuale dhe të reja të sigurisë.

“ Samiti i ardhshëm i NATO-s do të mbahet më 3 dhe 4 dhjetor në Londër”, ka shkruar Stoltenberg.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...