Britania regjistron 338 viktima dhe 2,615 raste të reja me koronavirus në 24 orë - Bota Sot
Britania regjistron 338 viktima dhe 2,615 raste të reja me koronavirus në 24 orë

Evropë

Britania regjistron 338 viktima dhe 2,615 raste të reja me koronavirus në 24 orë

Më: 21 maj 2020 Në ora: 17:34
Foto

Britania e Madhe raportoi për 338 viktima nga Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit.

Numri i përgjithshëm i vdekjeve ka arritur në 36,042 sipas të dhënave nga Departamenti i Shëndetit dhe Kujdesit Social.

Ndërkohë u konfirmuan edhe 2,615 raste të reja pozitive duke e çuar në 250,908 numrin total të të infektuarve.

Deri më tani në Britaninë e Madhe janë kryer 2.064.329 teste për koronavirus.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat