Borë në Itali - Bota Sot
Borë në Itali

Evropë

Borë në Itali

Më: 4 gusht 2020 Në ora: 18:20
Foto nga vendi ngjarjes

Një pjesë e Italisë është befasuar nga fjollat e borës që ranë në gusht.

Duke gjykuar nga pamjet, një borë e dendur filloi të bie mbrëmë në kalimin malor Stelvio, i cili ndodhet në veri të Italisë dhe kufizohet me Zvicrën.

Stelvio ndodhet në një lartësi mbidetare 2757 metra dhe është rreth 500 kilometra larg nga Kroacia.

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat