Një tjetër tërmet godet Turqinë, ja magnituda

Evropë

Një tjetër tërmet godet Turqinë, ja magnituda

Më: 15 janar 2021 Në ora: 21:10
Foto ilustrim

Një tjetër tërmet regjistrohet në Detin Egje, pranë birgjeve turke.

Sipas asaj që raportojnë mediat në Turqi, tërmeti me magnitudë 4 ballë të shkallës rihter dhe me thellësi 6.97 km, ka lëkundur edhe një herë zonën e Izmirit.

Epiqendra e lëkundjeve ka qenë ishujt Dodecanese ndërsa nuk raportohet për dëme në njerëz apo materiale.

Zona në fjalë është e njohur për aktivitetin e saj sizmik.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat