Von der Leyen: Të rivendosim marrëdhëniet diplomatike me SHBA

Evropë

Von der Leyen: Të rivendosim marrëdhëniet diplomatike me SHBA

Më: 15 janar 2021 Në ora: 23:51
Ursula von der Leyen

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen bëri thirrje sot për një rivendosje të marrëdhënieve diplomatike midis SHBA-së dhe Gjermanisë në fillim të presidencës së Joe Biden javën e ardhshme.

“Kemi pritur për për shumë vite me radhë për këtë moment”, tha ajo gjatë konferencës së partisë konservatore CDU, ku është anëtare.

Ajo përmendi veprimin kundër ndryshimit të klimës.

Kjo si një nga sferat në të cilat bashkëpunimi diplomatik me SHBA është vendimtar.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat