​Rumania konfirmon 2.699 raste të reja me COVID-19

Evropë

​Rumania konfirmon 2.699 raste të reja me COVID-19

Më: 22 janar 2021 Në ora: 14:40
Foto Ilustrim

Në Rumani, 2.699 raste të reja të koronavirusit u konfirmuan në 24 orët e fundit dhe 74 njerëz vdiqën, njoftoi selia e krizave në Bukuresht.

Që nga seksioni i fundit, 29.000 individë janë testuar, nga të cilët 23.712 ishin PCR dhe 5.899 ishin analiza të shpejta të antigjenit.

7.968 pacientë po trajtohen në spitalet në të gjithë Rumaninë, nga të cilët 997 janë në kujdesin intensiv.

Që nga fillimi i epidemisë në Rumani, 706.475 njerëz janë infektuar, nga të cilët 17.628 kanë vdekur.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat