Navalny thotë se po kërcënohet nga zyrtarët e burgut

Evropë

Navalny thotë se po kërcënohet nga zyrtarët e burgut

Më: 29 mars 2021 Në ora: 19:30
Alexei Navalny

Opozitari rus, Alexei Navalny, ka thënë se është ngacmuar nga zyrtarët e burgut dhe se po kërcënohet me izolim.

Në një postim që ka bërë në Instagram, ai ka theksuar se tashmë ka marrë dhjetë paralajmërime për sjellje të keqe, shkruan Euronews.

“Ekzistojnë dy dënime kryesore në burgjet ruse: qortimi dhe vendosja në qeli”, ka thënë Navalny.

“Pas dy vërejtjeve mund të shkoni në dhomën e ndëshkimit dhe nuk është një gjë e këndshme, kushtet janë torturuese”.

Që nga burgosja e tij, Navalny ka postuar rregullisht mesazhe nëpër rrjetet sociale, pavarësisht asaj se nuk ka qasje në internet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat