Alexei Navalny “po humb ndjesinë në këmbë dhe duar”

Evropë

Alexei Navalny “po humb ndjesinë në këmbë dhe duar”

Më: 8 prill 2021 Në ora: 08:38
Alexei Navalny

Shëndeti i kritikut të burgosur të Kremlinit, Alexei Navalny, po përkeqësohet dhe ka filluar të humbasë ndjesinë në këmbë dhe duar, ka thënë avokati i tij.

Vadim Kobzev tha se Navalny, që është duke vuajtur dënimin për përvetësim, është diagnostifikuar me dy hernie kurrizore.

Javën e kaluar, Navalny kishte nisur një grevë urie duke e kërkuar trajtimin e duhur për dhimbjet akute të shpinës dhe këmbëve.

Shtëpia e Bardhë ka thënë se raportimet se shëndeti i Navalnyt po përkeqësohej ishin shqetësuese.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat