U vaksinua me “AstraZeneca”, flet Angela Merkel

Evropë

U vaksinua me “AstraZeneca”, flet Angela Merkel

Më: 16 prill 2021 Në ora: 16:40
Angela Merkel

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka marrë dozën e saj të parë të vaksinës anti-COVID “AstraZeneca”, më shumë se dy javë pasi vendi pezulloi përdorimin e vaksinës për personat nën 60 vjeç.

66-vjeçarja ka thënë se ishte "e lumtur" që mori dozën, me zëdhënësin e saj Steffen Seibert që shkroi në Twitter.

Ai publikoi një foto të dokumenteve të saj shoqëruese të vaksinimit.

Image

"Unë do të doja të falënderoja të gjithë ata që janë të përfshirë në fushatën e vaksinimit - dhe të gjithë ata që janë vaksinuar. Vaksinimi është çelësi për kapërcimin e pandemisë", ka thënë Merkel.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat