Putin arrin në Gjenevë për takimin me Biden

Evropë

Putin arrin në Gjenevë për takimin me Biden

Më: 16 qershor 2021 Në ora: 13:02
Foto

Presidenti rus Vladimir Putin, ka mbërritur në Gjenevë përpara takimit të tij të parë me presidentin e SHBA-ve Joe Biden.

Ndalesa tjetër është Villa La Grange ku presidenti i Zvicrës po pret.

Marrëdhëniet midis Rusisë dhe SHBA-së janë në një zbaticë të ulët, por të dy thonë se duan një marrëdhënie më të qëndrueshme dhe të parashikueshme.

Pamjet:

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat