Piloti që mbyti gruan kujdeset për imazhin: Mos më quani përbindësh

Evropë

Piloti që mbyti gruan kujdeset për imazhin: Mos më quani përbindësh

Më: 23 qershor 2021 Në ora: 18:30
Babis Anangnostopolos

Për pesë orë, piloti 32-vjeçar mori “goditje” të vazhdueshme nga hetueset për arsyen që çoi në krimin në Glyka Nera.

Rrëfimi i vrasësit “kishte shumë pikëpyetje” shkruajnë mediat greke bazuar te burimet nga autoritetet. I akuzuari “ka përsëritur se meriton dënimin, por nuk e konsideron veten përbindëshi që paraqitet”.

Hetuesi dhe prokurori insistuan në pyetjet rreth asaj që ndodhi natën fatale. I akuzuari dyshohet se dha një përgjigje të hollësishme në lidhje me njohjen dhe martesën e tij me gruan e tij.

Kur arriti në përshkrimin e krimit, ai dyshohet se u përgjigj se nuk bëri asgjë për të ndihmuar gruan e tij, kur vuri re se rezistenca e saj po zvogëlohej duke u shuar.

Pastaj, sipas të njëjtit informacion, ai nuk dinte çfarë të bënte dhe pastaj filloi të mendonte për fëmijën e tij. Më pas piloti pretendoi se kishte marrë vendimin për të inskenuar grabitjen e rremë dhe e filloi duke vrarë qenin.

Ndjenja që ai la, sipas burimeve nga gjykatat, ishte se, edhe një hap para qelisë, ai ishte i interesuar për imazhin e tij te njerëzit. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat