Portugalia shënon mbi 1 mijë raste me Covid

Evropë

Portugalia shënon mbi 1 mijë raste me Covid

Më: 23 qershor 2021 Në ora: 22:43
Ilustrim

Portugalia ka regjistruar 1,500 raste të reja me koronavirus.

Gjatë 24 orëve të fundit autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se tre persona kanë humbur jetën.

Ndërkohë presioni mbi spitalet mbetet i menaxhueshëm, ndërsa në kujdes intensiv ndodhen të shtruar 100 pacientë.

Qeveria portugeze ndaloi udhëtimet brenda dhe jashtë Lisbonës në fundjavë.

Ekspertët kanë theksuar se varianti Delta është shqetësuar pasi janë shënuar raste të larta të të prekurve me këtë virus, me rreth 70%.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat