Greqi, 7 viktima dhe mbi 2 mijë raste të reja me Covid

Evropë

Greqi, 7 viktima dhe mbi 2 mijë raste të reja me Covid

Më: 23 korrik 2021 Në ora: 17:45
Foto ilustrim

Greqia ka shënuar 2, 854 raste të reja me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 471, 894 të prekur, prej të cilëve 51.2% janë burra.

Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se 7 pacientë kanë humbur jetë.

Ndërsa që nga fillimi i pandemisë janë regjistruar 12, 882 vdekje, 95,1% e të cilëve kishin sëmundje shoqëruese.

Sakaq në intubim janë 130 pacientë, mosha mesatare e të cilëve është 65-vjeç.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat