Itali, 5 viktima dhe mbi 5 mijë të infektuar me Covid

Evropë

Itali, 5 viktima dhe mbi 5 mijë të infektuar me Covid

Më: 24 korrik 2021 Në ora: 18:34
Foto ilustrim

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë konfirmuar të infektuar me Covid 5 140 raste të reja nga 237 635 testime.

Në orët e fundit kanë humbur jetën gjithashtu 5 qytetarë ku nga fillimi i pandemisë ka shkuar në 127 942 viktima.

Të shtruarit në spital janë 1,512, nga të cilët 172 në kujdes intensiv, gjithashtu në karantinë në shtëpi janë 61,011.

Ndërkaq nga fillimi i pavarësisë e deri më tani numri i përgjithshëm i të infektuarve me Covid ka shkuar në 4,312,673 persona mes të cilëve 4,122,208 qytetarë janë shëruar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat