Rritet numri i të infektuarve me Covid në Itali

Evropë

Rritet numri i të infektuarve me Covid në Itali

Më: 26 korrik 2021 Në ora: 19:25
Foto ilustrim

Mbi 3 mijë raste të reja janë konfirmuar të infektuar me Covid gjatë orëve të fundit në Itali.

Në raportin e ministrisë bëhet me dije se nga 88 247 testime kanë rezultuar pozitiv me Covid 3 117 raste të reja dhe kanë humbur jetën 22 persona.

Ndërkaq në spital janë shtruar 182 pacientë, duke e çuar në 1 512 numrin e të shtruarve me koronavirus në spital.

Nga fillimi i pandemisë e deri më tani në Itali janë konfirmuar të infektuar me Covid 4,320,530 persona mes të cilëve kanë humbur jetën 127,971 qytetarë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat