Turqia goditet nga një tërmet i fuqishëm

Evropë

Turqia goditet nga një tërmet i fuqishëm

Më: 27 shtator 2021 Në ora: 17:40
Foto ilustrim

Një tërmet me magnitudë 4 ballë ka ndodhur në Detin Egje sot herët, sipas Autoritetit të Turqisë për Menaxhimin e Fatkeqësive dhe Emergjencave.

Sipas informacioneve, tërmeti ndodhi 11,8 kilometra nën sipërfaqen e detit.

Epiqendra e tij ishte 21 kilometra larg rrethit Datça në provincën Muğla, e cila ndodhet në bregdetin jugperëndimor të Turqisë, raporton TCH.

Kujtojmë që nga tërmeti në mëngjesin e sotëm është goditur edhe Greqia.

Nga ky tërmet ka vdekur një person, teksa një është raportuar të jetë në gjendje të rëndë shëndetësore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat