Erërat e forta rrëzojnë minaret e një xhamie në Turqi

Evropë

Erërat e forta rrëzojnë minaret e një xhamie në Turqi

Më: 14 tetor 2021 Në ora: 11:28
Foto

Stuhi të forta janë regjistruar kohëve të fundit në një zonë të Turqisë.

Sipas medieve të huaja, megjithëse nuk është raportuar për ndonjë të lënduar të mundshëm, pamjet kanë kapur momentin kur dy minare të një xhamie u rrëzuan nga erërat e forta.

Dy minaret e Xhamisë Otogar në qytetin Aydin të regjionit Egje në Turqi, u ‘shkëputën’ për shkak të erërave të martën, më 12 tetor.

Përveç kësaj, pamjet në video kanë kapur edhe rrëmujën që u krijua në qytet për shkak të dukurisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat