Mbi mijë raste të reja me Covid në Greqi në 24 orët e fundit

Evropë

Mbi mijë raste të reja me Covid në Greqi në 24 orët e fundit

Më: 21 tetor 2021 Në ora: 16:55
Foto ilustrim

Në 24 orët e fundit në Greqi janë shënuar 3407 raste të reja me COVID. Ndërkohë kanë ndërruar jetë 34 pacientë.

Numri i viktimave që prej fillimit të pandemisë në shtetin fqinj ka shkuar në 15 519 në total.

Aktualisht në intubim po trajtohen 347 pacientë, prej të cilëve 306 janë të pavaksinuar ose janë vaksinuar me një dozë të vetme.

Gjatë 24 orëve të fundit në spitale janë shtruar 220 pacientë. Mesatarja e 7 ditëve të fundit është 206 pacientë të shtruar në ditë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat