Shkundet Rusia, era e fuqishme shemb edhe kulmin e ndërtesës së Kremlinit

Evropë

Shkundet Rusia, era e fuqishme shemb edhe kulmin e ndërtesës së Kremlinit

Më: 22 tetor 2021 Në ora: 18:27
Kremlini

Era e fuqishme që po shkund Rusinë, ka dëmtuar edhe pjesë të ndërtesës së Kremlinit, rezidencës presidenciale ruse.

Zyrtarë të Moskës kanë paralajmëruar qytetarët që të qëndrojnë brenda.

Atye u është kërkuar të jenë të kujdesshëm kur të dalin në rrugë e të mos parkojnë vetura nën pemë.

Era ka arritur shpejtësinë prej 30 kilometrash për orë.

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat