Dyshimet frenojnë armenët të vaksinohen

Evropë

Dyshimet frenojnë armenët të vaksinohen

Më: 24 tetor 2021 Në ora: 12:33
Ilustrim

Në kohën kur varianti Delta ka dalë jashtë kontrollit në Armeni.

Njësitë e kujdesit intensiv në kryeqytet, Jerevan, janë pothuajse plotësisht të zëna me pacientë me COVID-19.

Por, shumë njerëz në vend vazhdojnë të kenë më shumë frikë nga efektet e vaksinimit sesa nga ndikimi i sëmundjes.

Në një qendër të kujdesit intensiv, disa skeptikë të vaksinave që morën virusin, i paralajmëruan të tjerët që ta merrnin seriozisht COVID-19 dhe t’i merrnin vaksinat. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat