Mbi 3 mijë raste të reja dhe 54 viktima nga Covid në Greqi

Evropë

Mbi 3 mijë raste të reja dhe 54 viktima nga Covid në Greqi

Më: 25 tetor 2021 Në ora: 16:48
Foto ilustrim

Autoritetet shëndetësore në Greqi kanë njoftuar sot 3937 raste të reja me Covid. Me këtë shifër, numri i përgjithshëm i rasteve ëka shkuar në 720.295 nga të cilët 50,8% meshkuj.

Në 24 orët e fundit 54 qytetarë kanë humbur jetën si pasojë e Covid.

Ndërsa që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar gjithsej 15682 vdekje.

Nga pacientët e intubuar, 314 (88.7%) janë të pavaksinuar ose pjesërisht të vaksinuar dhe 40 (11.3%) janë plotësisht të vaksinuar. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat