Tërmet në Serbi, dridhjet e fuqishme fikin dritat e rrugës

Evropë

Tërmet në Serbi, dridhjet e fuqishme fikin dritat e rrugës

Më: 31 tetor 2021 Në ora: 11:20
Foto nga vendi i ngjarjes

Një tërmet i fortë prej 3.9 ballë të shkallës Rihter ka goditur rajonin e Mlladenovcit në Beograd të Serbisë, ka bërë të ditur qendra sizmologjike e Evropës.

Tërmeti ka ndodhur mbrëmë rreth orës 23:30, rreth 44 kilometra në verilindje të Beogradit.

“Gjithçka shkundej. Shumëkujt i kanë rënë fotografitë dhe sendet nga vitrinat”, ka thënë një qytetar nga Mlladenovci.

Fillimisht ishte dëgjuar një goditje e fuqishme dhe më pas gjithçka kishte filluar të tundet, siç edhe e dëshmojnë pamjet e kamerave të sigurisë.

Më poshtë mund të shihni sesi në momentin kur fillon tërmeti, edhe shtyllat e ndriçimit publik fiken dhe aktivizohen alarmet e veturave.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat