​Tërmeti godet Turqinë jugore

Evropë

​Tërmeti godet Turqinë jugore

Më: 14 nëntor 2021 Në ora: 14:04
Foto ilustrim

Një tërmet me fuqi 6.5 ballë të shkallës Rihter goditi sot Turqinë jugore, njoftoi Qendra Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare (EMSC).

Epiqendra ishte 47 kilometra në jugperëndim të qytetit të Bandar Abbas.

Termeti ishte në një thellësi prej 10 kilometrash.

Nuk raportohet për viktima në njerëz ose dëme materiale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat