Eksplodim në Munich të Gjermanisë

Evropë

Eksplodim në Munich të Gjermanisë

Më: 1 dhjetor 2021 Në ora: 13:56
Ilustrim

Një eksplodim ka ndodhur pranë një stacioni treni që ka frekuentim të shumtë në Munich të Gjermanisë, ka thënë policia këtë të mërkure.

Shpërthimi ndodhi gjatë punimeve të ndërtimit pranë stacionit Donnersbergerbruecke.

Nuk ka ende informata për ndonjë viktimë të mundshme, tha policia e Mynihut. Shërbimet e urgjencës ndodhen në vendngjarje.

Shërbimet e trenave janë ndërprerë për momentin, shkruan CNN.

“Nuk ka asnjë rrezik afër zonës”, tha policia.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat