Shërohet nga Covid, 107-vjeçarja feston ditëlindjen

Evropë

Shërohet nga Covid, 107-vjeçarja feston ditëlindjen

Më: 3 dhjetor 2021 Në ora: 11:42
Pat Aldridge

Një 107-vjeçare është bërë e mbijetuara e më e moshuar e COVID-19 në Britani, pasi u shërua pak para ditëlindjes.

Pat Aldridge ka kaluar pesë ditë në spital ku i nevojitet oksigjen. Mjekët u befasuan kur ajo u shërua dhe arriti të dal nga spitali.

Madje, ajo Ishte në gjendje edhe të festonte ditëlindjen e saj me një festë bashkë me familjarët.

Sipas Mirror, Pat u lind më 26 nëntor 1914, katër muaj pas shpërthimit të Luftës së Parë Botërore. Ajo ishte një nga tetë fëmijët dhe e vetmja nga ata që ka arritur moshën 100 vjeç

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat