Ditë e zezë në Greqi, raportohet rekord viktimash nga koronavirus

Evropë

Ditë e zezë në Greqi, raportohet rekord viktimash nga koronavirus

Më: 6 dhjetor 2021 Në ora: 17:06
Foto ilustrim

Vijon të jetë e rëndë situata sa i takon pandemisë në Greqi.

Autoritetet shëndetësore kanë njoftuar sot 4943, raste të reja me Covid. Numri i përgjithshëm i rasteve ka shkuar në 971,148.

Sot raportohet rekordi me viktima. Në 24 orët e fundit kanë humbur jetëmn 116 persona, duke shënuar kështu numrin më të lartë të të vdekurve gjatë kësaj vale. Shifra më e lartë është raportuar në mars me 134 viktima.

Sakaq, që nga fillimi i pandemisë numri i viktimave ka shkuar në 18716 vdekje. 95.4% kishin sëmundje shoqëruese ose ishin mbi 70 vjeç.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat