Këshilli Evropian dekorohet me motive franceze

Evropë

Këshilli Evropian dekorohet me motive franceze

Më: 11 janar 2022 Në ora: 13:49
Foto ilustrim

Objekti i Këshillit të Evropës ka filluar të dekorohet me elemente franceze.

Kjo vjen pasi në krye të këtij këshilli për gjashtë muaj do të jetë Franca.

Nga aty po largohen tabelat e mëparshme të udhëheqjes sllovene e po vendosen ato franceze.

Edhe interieri i BE-së po ndryshon rrënjësisht, pasi aty pos pikturave dhe elementeve të tjera që përfaqësojnë këtë shtet, janë vendosur edhe tapetë e kolltukë të rinj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat