Mbi 19 mijë raste të reja me COVID në Greqi

Evropë

Mbi 19 mijë raste të reja me COVID në Greqi

Më: 14 janar 2022 Në ora: 17:11
Foto ilustrim

Në  24 orët e fundit në Greqi janë shënuar 19 772 raste të reja me COVID.

Mediat bëjnë me dije se kanë ndërruar jetë 72 pacientë, duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave në 21 809, që prej fillimit të pandemisë.

Aktualisht në intubim po trajtohen 679 pacientë, nga të cilët 565 janë të pavaksinuar ose kanë marrë vetëm një dozë vaksine.

Gjatë 24 orëve të fundit në spitale janë shtruar 560 pacientë, ndërkohë që mesatarja e 7 ditëve të fundit është 570.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat