Pamje/ Thyhen zyrat e BE-së në Bruksel pas protestave kundër masave anti-COVID

Evropë

Pamje/ Thyhen zyrat e BE-së në Bruksel pas protestave kundër masave anti-COVID

Më: 23 janar 2022 Në ora: 19:54
Josep Borrell

Zyrat e Bashkimi Evropian në Bruksel janë bërë cak i sulmeve të protestuesve të cilët kundërshtonin masat anti-COVID në Belgjikë.

Lajmin e ka bërë të ditur përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Punë të Jashtme, Josep Borrell, i cili e ka dënuar këtë akt

“Dënojmë fuqishëm shkatërrimin dhe dhunën e pakuptimtë në protestën e sotme në Bruksel”, ka shkruar Borrell në llogarinë e tij në Twitter.

Kujtojmë se protesta e sotme në Bruksel ka eskaluar në dhunë, duke detyruar policinë që shpërndarjen e protestuesve ta bëjnë me ujë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat