Vrau të riun në 1988, arrestohet pas 34 vitesh mafiozi

Evropë

Vrau të riun në 1988, arrestohet pas 34 vitesh mafiozi

Më: 25 janar 2022 Në ora: 08:34
Vincenzo Cantiello

U deshën 34 vite, ndoshta në momentin kur e kishte harruar si ngjarje, që 56-vjeçari Vincenzo Cantiello të arrestohej në Itali për një vrasje.

Pjesëtari i grupit mafioz napoletan "Camorra", në 1988 vrau të riun Pasquale Santagata. 

Policia e Casal di Principe, e koordinuar nga Dda e Napolit, rindërtuan atë që ndodhi në një plazh në fshatin Coppola.

Vrasja dyshohet se ka ndodhur si pjesë e grindjes së brendshme të klanit midis Schiavone dhe Bidognetti në atë moment. nga ana dhe nga ana tjetër Antonio Bardellino, themelues i Casalesi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat