Numri i rasteve të reja me Covid-19 në Zvicër

Evropë

Numri i rasteve të reja me Covid-19 në Zvicër

Më: 26 janar 2022 Në ora: 16:42
Zvicër

Në 24 orët e fundit, 43,199 infeksione të reja me koronavirus janë raportuar në Zyrën Federale të Shëndetit Publik (BAG) nga Zvicra dhe Principata e Lihtenshtajnit.

Numri i testimeve të kryera është 113.528.

BAG raporton gjithashtu 13 vdekje të reja në lidhje me virusin korona.

170 persona të tjerë u shtruan në spital.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat