Presidenti tregon a do të ketë luftë së shpejti në Ukrainë

Evropë

Presidenti tregon a do të ketë luftë së shpejti në Ukrainë

Më: 28 janar 2022 Në ora: 17:46
Volodymyr Zelensky

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, ka thënë të premten që Perëndimi e jep përshtypjen që së shpejti do të ketë luftë në Ukrainë, por kjo nuk është çështja.

Gjatë një koference para një numri të madh gazetarësh  ai u shpreh se, Ukraina është në krizë ekonomike dhe se po humb shumë shkaku i panikut që po ngjet në popull.

Ai gjithashtu kërkoi nga Perëndimi që të jetë më i qartë sa i përket të ardhmes së Ukrainës në NATO.

Sidoqoftë, ai ka thënë që nuk ka ndonjë keqkuptim me presidentin amerikan, Joe Biden, me të cilin pritet të takohet brenda pak javësh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat