Policia vret një burrë me thikë në stacionin e Parisit

Evropë

Policia vret një burrë me thikë në stacionin e Parisit

Më: 14 shkurt 2022 Në ora: 17:44
Foto ilustrim

Policia franceze ka qëlluar për vdekje një burrë me thikë që i ka kërcënuar në stacionin e trenit Gare du Nord të Parisit.

Burri sulmoi dy oficerë policie në patrullë në stacion, me një thikë 30 cm, tha policia, raporton BBC.

Një mbishkrim kundër policisë u gjet në thikën e burrit, thonë raportet. Asnjë oficer policie nuk u lëndua në incidentin, i cili ndodhi rreth orës 07:00 me orën lokale (06:00 GMT) të hënën.

Autoritetet besojnë se incidenti nuk ishte i lidhur me terrorizmin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat