Detajet/ Si u vra ushtari ukrainas në Donbas

Evropë

Detajet/ Si u vra ushtari ukrainas në Donbas

Më: 19 shkurt 2022 Në ora: 21:06
Foto ilustrim

E shtuna shënoi humbjen e jetës të dy ushtarëve Ukrainas.

Njëri prej tyre është Kapiteni Anton Sydorovni i cili humbi jetën nga sulmet e altilerisë ruse në Donbas, një rajon pjesërisht nën kontrollin e separatistëve rus.

Anton ishte i martuar dhe mishte pasion shkrimin e teksteve të këngëve si dhe luante në kitarë.

Ai ishte 34 vjeç duke u bërë viktima e fundit e konfliktit në Lindje të Ukrainës prej vitit 2014.

Në këtë rajon bashkë me atë të Luhansk gjatë këtyre viteve kanë humbur jetën 15.000 persona.

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat