Rreth 45 mijë qytetarë​ protestuan në Mynih kundër Rusisë

Evropë

Rreth 45 mijë qytetarë​ protestuan në Mynih kundër Rusisë

Më: 2 mars 2022 Në ora: 23:35
Protesta

Në Mynih të Gjermanisë të mërkurën protestuan rreth 45 mijë qytetarë kundër sulmit rus në Ukrainë, njoftoi policia.

Në mesin e protestuesve ishte dhe kryeministri i Bavarisë, Markus Soder.

Protestuesit mbanin në duar flamuj të kaltër dhe të verdhë, ngjyra këto që përfaqësojnë Ukrainën dhe pankarta ku shkruhej “lutemi të fitojë paqja” dhe “paqe për të gjithë”.

Edhe në qytetin Tegernsee, jo shumë larg një vile që i përket oligarkut rus, Alisher Usmanov, protestuar rreth 300 qytetarë.

Ata mbanin në duar pankarta “Stop Putin”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat