Brnabiq konfirmon rikandidimin e Vuçiq për president

Evropë

Brnabiq konfirmon rikandidimin e Vuçiq për president

Më: 6 mars 2022 Në ora: 17:01
Aleksander Vuçiq

Pas përfundimit të seancës së Kryesisë së SNS-së, kryeministrja serbe, Ana Brnabiq ka deklaruar se Aleksandar Vuçiq është kandidat për President të Serbisë në kuadër të koalicionit SNS, JV dhe SVM.

Brnabiq falënderoi partnerët e partisë SNS-së, ato të koalicionit për mbështetjen që ia dhanë në këtë rast.

“Ne si parti kemi biseduar në javët e kaluara dhe nuk kemi dyshuar se kush duhet të jetë kandidati ynë. Është zgjedhur kandidati më i mirë”, deklaroi ajo.

Madje ajo shtoi se qëllimi është fitorja e Vuçiq-it që në raundin e parë të zgjedhjeve.

“Qëllimi jonë është fitorja më bindëse në raundin e parë, pa nënvlerësuar asnjë nga kandidatët dhe opsionet e tjera politike”, shtoi ajo.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat