Zelensky shfaqet në ballinën e New Yorker

Evropë

Zelensky shfaqet në ballinën e New Yorker

Më: 8 mars 2022 Në ora: 09:26
Zelensky shfaqet në ballinën e New Yorker

Imazhi i presidentit ukrainas, Volodymyr Zelensky, është zgjedhur për ballinën e edicionit të fundit të revistës New Yorker.

Në këtë ilustrim, shihet Zelensky duke qëndruar vetëm në një sfond plot me shpërthime, raporton BBC, transmeton Klan Kosova.

Presidenti ukrainas shihet i veshur me rroba ushtarake derisa e mban flamurin e vendit të tij lart – ndërsa është i kthyer nga Perëndimi.

Ilustruesi i ballinës, Barry Blitt ka thënë që titulli i ilustrimit është “Resilience”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat