Jetë e re në një maternitet në Kiev, mes luftës dhe koronavirusit

Evropë

Jetë e re në një maternitet në Kiev, mes luftës dhe koronavirusit

Më: 9 mars 2022 Në ora: 08:35
Jetë e re në një maternitet në Kiev

Lufta në Ukrainë i ka detyruar familjet të fshihen nën tokë dhe të shkëputen nga shërbimet bazë.

Spitalet dhe repartet e maternitetit i kanë zhvendosur pacientët e tyre në bodrume dhe po operojnë ndryshe.

UNICEF-i po u shpërndan ilaçe, pajisje kirurgjikale dhe kuti të ndihmës së parë punonjësve shëndetësorë në të gjithë vendin.

Ata kanë bërë thirrje që njëjtë te veprojnë edhe te tjërët përmes një njoftimi në rrjete sociale, duke thënë se kanë nevojë për mbështetje.

“Ndihmoni për të shpëtuar jetën e një fëmije duke dhuruar sot”.

Image
Jetë e re në një maternitet në Kiev
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat