E rëndë: Vritet edhe një gazetare e Fox News në Ukrainë

Evropë

E rëndë: Vritet edhe një gazetare e Fox News në Ukrainë

Më: 15 mars 2022 Në ora: 22:51
Oleksandra Kuvshinova u vra në Horenka afër Kievit të hënën

Një gazetar i Fox News u vra pranë Kievit së bashku me shokun e tij kameraman Pierre Zakrzewski, raportoi rrjeti televiziv të martën.

Njëzetekatërvjeçarja Oleksandra Kuvshinova u vra në Horenka afër Kievit të hënën, raportoi rrjeti.

Sipas njoftimit, ndaj automjetit të tyre është hapur zjarr. Zakrzewski dhe Kuvshinova u vranë dhe korrespondenti Benjamin Hall u plagos.

Kuvshinova ishte një gazetare vendase që ndihmoi ekipin e Fox News në kërkime në Ukrainë.

"Ajo ishte jashtëzakonisht e talentuar dhe kaloi javë duke punuar drejtpërdrejt me të gjithë ekipin tonë atje ... për t'i treguar botës se çfarë po ndodhte në atdheun e saj," raporton Fox News.

Fox News ka konfirmuar më parë se kameramani 55-vjeçar Pierre Zakrzewski u vra në incidentin e së hënës.

Rrjeti shpjegoi se ajo po priste që të publikohej lajmi për vdekjen e Kuvshinova-s për shkak të vëmendjes për familjen e saj.

Pesë gazetarë janë vrarë që nga fillimi i pushtimit rus të Ukrainës më 24 shkurt.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat