Raportohen shpërthime në Odesa dhe Zaporizhia

Evropë

Raportohen shpërthime në Odesa dhe Zaporizhia

Nga: H.O. Më: 16 mars 2022 Në ora: 07:30
Pamje nga vendi i ngjarjes

Ndërkohë në mëngjesin e sotëm, në mediat sociale pati njoftime të pakonfirmuara për shpërthime në qytetet jugore të Odesa dhe Zaporizhzhia, transmeton Bota sot.

Oliver Carroll, një korrespondent për The Economist, tha se ai dëgjoi zhurma të forta në Odessa, të cilat mund të ishin sistemet e mbrojtjes ajrore që rrëzonin predha.

Dhe në Zaporizhia, sekretari i këshillit të qytetit Anatoliy Kurtev shkroi në Telegram se një shpërthim goditi një stacion hekurudhor.

Nuk ka ende detaje nëse ka viktima në këto zona./Bota sot

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat