Sulmet janë raportuar në rajonin Volyn të Ukrainës

Evropë

Sulmet janë raportuar në rajonin Volyn të Ukrainës

Nga: M.H. Më: 27 mars 2022 Në ora: 00:05
Ukrainë

Shpërthime u raportuan këtë mbrëmje në rajonin perëndimor të Ukrainës Volyn, thotë kreu i administratës ushtarake rajonale atje.

Shpërthimet u dëgjuan rreth orës 21:00. sipas kohës lokale pasi katër raketa të lëshuara nga ajri u lëshuan nga territori i Bjellorusisë, sipas Yurii Pohuliako, shkruan CNN, përcjell “Bota sot”.

"Tre nga katër raketa u rrëzuan në qiell mbi Volyn," tha ai.

CNN nuk mundi ta verifikonte menjëherë raportin.

Rajoni i Volyn është në cepin veriperëndimor të Ukrainës dhe kufizohet me Poloninë anëtare të NATO-s dhe aleatin rus, Bjellorusinë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat