A mund të sjellë paqe “modeli i Austrisë”?

Evropë

A mund të sjellë paqe “modeli i Austrisë”?

Më: 1 prill 2022 Në ora: 12:43
Vladimir Putin

Ajo që deri vonë është parë si ambicie kryesore e Ukrainës, mund të flaket tutje.

Vendi i rrënuar nga pushtimi rus është zotuar se do të heqë dorë nga anëtarësimi në ndonjë aleancë ushtarake.

Kjo vetëm nëse i ofrohen garanci për sigurinë.

Një Ukrainë neutrale është ajo që Rusia e do, por çfarë do të thotë neutraliteti dhe a mund të çojë në paqe?

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat