Kryqi i Kuq niset sërish për në Mariupol

Evropë

Kryqi i Kuq niset sërish për në Mariupol

Nga: A.M. Më: 2 prill 2022 Në ora: 06:18
Ilustrim

Komiteti Ndërkombëtar i Kryqit të Kuq të premten nuk ka arritur që të hyjë në Mariupol për t`i ndihmuar operacionin e evakuimit të civilëve.

Por, ata nuk janë tërhequr, shkruan "Bota sot".

Serish sot do të tentojnë që të hyjnë në Mariupol.

Siç, raporton Reuters ata veç se janë nisur për në Mariupol.

Dhjetëra mijëra ukrainas janë të bllokuar me akses të pakët në ushqim dhe ujë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat