197 fëmijë të vrarë në Ukrainë

Evropë

197 fëmijë të vrarë në Ukrainë

Nga: V.N Më: 14 prill 2022 Në ora: 10:44
Foto nga Ukraina

197 fëmijë kanë vdekur që nga fillimi i luftës në Ukrainë, sipas zyrës së prokurorit të përgjithshëm të Ukrainës, raporton BBC, transmeton Bota sot.

Në një njoftim për shtyp, thuhet se 351 fëmijë janë lënduar gjithashtu.

Ai tha se normat më të larta të vdekjeve të fëmijëve ishin në rajonet e Donetsk, Kiev dhe Kharkiv.

Ai shtoi se numrat nuk ishin përfundimtarë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat