Kishat në Ukrainë do të mbyllen për pashkët ortodokse

Evropë

Kishat në Ukrainë do të mbyllen për pashkët ortodokse

Më: 15 prill 2022 Në ora: 22:42
Foto ilustrim

Kishat në Ukrainë do të mbyllen gjatë orës policore për pashkët ortodokse.

Lajmi është raportuar nga policia e Ukrainës, Kisha Ortodokse e Ukrainës dhe Kisha Katolike Greke e Ukrainës, raporton BBC.

Shenjtërimi i shportave të pashkëve do të mbahet, por do të respektohet ora policore.

Shërbimet e pashkëve ortodokse, që do të zhvillohen javën e ardhshme, gjithashtu do të anulohen gjatë kohës së orës policore.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat